سه نشانه شخصیتی که نشون میده شما زندگی مجردی رو ترجیح میدین

by | شهریور 6, 1401 | رابطه زن و مرد, زنان, مردان | 0 comments

زندگی مجردی یا زندگی متاهلی مساله این است!

باید قبول کنیم ازدواج برای همه نیست، ما در این مقاله در مورد نشانه‌هایی صحبت می‌کنیم که نشون میدن زندگی مجردی گزینه بهتری برای فرد هست.

استانداردهای اجتماعی گاهی باعث میشه مجردها احساس ناامیدی اجتماعی داشته باشن. دوستان و نزدیکان ممکنه در مورد ازدواج کردن شما رو سوال پیچ کنن کنن یا تحت فشار بگذارن! کیس ازدواج بهتون معرفی کنن. یا سوال کنن با شخصی قرار آشنایی میگذاری؟ نمی‌خوایم تا آخر عمر تنها باشی!

اما افراد زیادی هستن که مجرد زندگی کردن براشون یک انتخاب آگاهانس. مجرد بودن برای اونها بهتره، همونطور که ازدواج برای دیگران بهتره. به عنوان یک جامعه، ما باید نسبت به افرادی که سبک زندگی دیگری انتخاب می‌کنن، با احترام و مدارا رفتار کنیم.

تحقیقات نشون میدن که ترجیح مجرد موندن بیشتر از چیزیه که ما فکر می‌کنیم. بر اساس بعضی از تخمین‌های جهانی تقریباً نیمی از بزرگسالان در روابط صمیمی طولانی مدت مشکل دارن. بنابراین زمان قابل توجهی و مجرد می‌مونن و این اصلاً اشکالی نداره.

زندگی مجردی فردی در سفر تنها لب دریا است
سه نشانه شخصیتی که نشون میده شما زندگی مجردی رو ترجیح میدین 2

از کجا متوجه بشیم زندگی مجردی مناسب ما هست؟

این سه نشونه میتونه بیان کنه که شما زندگی مجردی رو به زندگی سنتی ترجیح میدین:

داشتن فرزند برای شما اولویت کمتری داره

نیروهای بیولوژیکی ما حکم میکنه بیشتر مردم انگیزه تولید مثل و تشکیل خانواده رو تجربه کنن. اما زیست‌شناسی و تکامل تنها عوامل این بازی نیستن. خیلی از مردم ترجیح میدن زندگی‌شون رو صرف چیزی غیر از بچه دار شدن کنن. هیچ ایرادی هم نداره، مهم اینه که با خودتون صادق باشین.

وقتی با تصمیمات دشواری مثل تشکیل یا عدم تشکیل خانواده رو‌به‌رو میشی، مطمئن شو که خوب فکراتو کردی. با خودت فکر کن: این چیزیه که میخوام انجام بدم؟ یا چیزیه که جامعه و دیگران از من می‌خوان؟ افراد با نفوذ زیادی هستن که نصمیم به بچه‌دار شدن ندارن!

اما تحقیقات در مورد میزان شادی والدین با کسانی که تصمیم ندارند فرزندی داشته باشن چی میگه؟ این چیزیه که احتمالاً انتظارش رو داری! کسانی که فرزندی ندارن درجه بالاتری از شادی لحظه ‌ای رو تجربه می‌کنن. در حالی که والدین شادی انعکاسی یا احساس افزایش رضایت از زندگی رو تجربه می‌کنن.

علاوه بر این، اصلاً مشخص نیست کدوم نوع از شادی بهتر از دیگریه. و این واقعاً به شما و اهداف شما بستگی داره. اگر هدفت اینه لحظه به لحظه احساس بهتری داشته یاشی کمتر نگران بررسی کل زندگی باشی، بچه‌دار شدن یا حتی رابطه طولانی مدت ممکن برای شما مناسب نباشه، حداقل در این مرحله از زندگی!

به شدت روی شغلت متمرکز هستی

هیچ ایرادی نداره روی شغلت متمرکز باشی، همه ما به روش خودمون خودخواه هستیم. تحقیقات میگن داشتن شغل برای رضایت از زندگی مهمتر از داشتن رابطه یا ازدواج هست. اشتباه اینه که اگز به شدت شغل محور باشی، اما به دلیل فشار خارجی، جاه‌طلبی‌هات رو دنبال نکنی در طولانی مدت در زندگی این تصمیم آزارت خواهد داد.

زمانی که به روش‌های غیرمتعارف آزادیتو اعمال می‌کنی، احساس راحتی بیشتری داری

در اکثر جوامع ازدواج و تک همسری و زندگی درون کانون خانواده امری عادیه. و اکثر مردم همین راه رو انتخاب میکنن. اما بعضی از مردم ترجیح میدن خلاف جهت اکثریت حرکت کنن. و این بخشی از شخصیت اونهاس. روانشناسی شخصیت معمولاً بر اساس 5 ویژگی و بعد صحبت میکنه:

  1. درونگرایی / برونگرایی
  2. توافق پذیری /ناسازگاری
  3. ثبات عاطفی / روان رنجوری
  4. وظیفه شناسی / عدم وظیفه شناسی
  5. گشودگی به تجربیات/ عدم گشودگی به تجربیات

این بعد 5 یا گشودگی به تجربیات، ممکنه اشتهای شما برای شیوه‌های زندگی جایگزین پیش‌بینی کنه. افرادی که در بعد باز بودن به تجربیات هستن، معمولاً آزاداندیش هستن. و احتمالاً ایده های متفاوتی نسب به جنسیت و تمایلات جنسی دارن. کنجکاوی فکری عمیقی دارن و زیبایی شناسی رو ارج میزارن. از سفر کردن، دیدن چیزهای جدید، قرار گرفتن در معرض ایده‌های جدید و پذیرش دیدگاه دیگران لذت میبرن.

اما نتیجه‌گیری: تصمیم برای وارد شدن به یک رابطه طولانی یا تشکیل خانواده یکی از بزرگترین تصمیماتیه که میگیری. وقت گذاشتن برای فکر به تمایلاتت نسب به بچه‌دار شدن، علایق و جا‌طلبی‌های شغلی و ویژگی ‌های شخصیتیت میتونه شما رو در مسیر درست زندگی هدایت کنه.

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *