خیانت زنان / چرا زنها رابطه پنهانی دارن؟

by | تیر 23, 1401 | رابطه زن و مرد | 0 comments

خیانت شکستن وعده وفاداری بین دو شریک عاطفی است. این قول میتونه بخشی از عهد ازدواج باشه، یک توافق خصوصی بین دو عاشق! یا یک فرض ناگفته بین دو نفر که با هم در ارتباطن. اکثر افراد متاهل دوست دارن وانمود کنن که روابط خارج از ازدواج اتفاق نمیفته یا حداقل در خونه اونها اتفاق نمیفته. اما حقیقت غم‌انگیزتر از این حرفهاست. خیانت بسیار رایج‌تر از اون چیزیه که شما فکر می‌کنین!  و به همون اندازه‌ای که احتمال داره شاهد خیانت مردان باشیم، می‌تونیم خیانت رو در زنان هم ببینیم. حالا که می‌دونیم زنان اونطور که می‌خوایم فکر کنیم مخالف خیانت و قربانیِ اون نیستن. بیاین دلایل خیانت زنان رو بررسی کنیم. برخی از دلایل ممکنه همون چیزی باشه که شما انتظار داشتین، بعضی دیگه ممکنه باعث بشه مکث کنین و به فکر فرو برید.

خیانت عاطفی چیه؟

خیانت عاطفی شکستن وعده ی وفاداری
خیانت زنان / چرا زنها رابطه پنهانی دارن؟ 4

بعضی‌ها ممکنه خیانت عاطفی رو به عنوان یک همراهی بی‌ضرر ببینن،  اما خیانت عاطفی اغلب منجر به خیانت جنسی میشه، خیانت عاطفی ممکنه برای افراد مختلف معانی متفاوتی داشته باشه، اما خیانت عاطفی چیه؟

اگر برای برآورده کردن نیاز عاطفیت که باید توسط شریک زندگیت برطرف بشه به سراغ شخص دیگه‌ای بری تا اون نیاز رو برآورده کنی، اون وقت این یک خیانت عاطفی محسوب میشه. بعضی از نمونه‌های خیانت عاطفی شامل جستوجوی شخص سومی برای ایجاد احساس مهم بودن، تحسین، اطمینان، قدردانی یا تایید شدنه.

دلایل خیانت زنان در رابطه

سبک دلبستگی

افرادی که به سطوح بالایی از دلبستگی نیاز دارن. ممکنه به همین دلیل بیشتر مستعد خیانت باشن. سبک دلبستگی به احساس افراد در روابط نزدیک تأثیر می‌گذاره. و میتونه افراد رو به‌طور سیری‌ناپذیری برای ارتباط بیشتر تشنه کنه. تا برای ارتباط بیشتر به بیرون از رابطه نگاه بندازه.

رها شدن عاطفی

فقط این که همسری از نظر فیزیکی حضور داره به‌این معنا نیست که از نظر عاطفی همه چیز تحت کنترله. برای برخی از زنان، این نوع رها شدن میتونه خیلی بدتر باشه. میل به خیانت در زنان زمانی پدیدار میشه که احساس کنن از نظر عاطفی رها شدن. حضور فیزیکی یک شریک عاطفی هرگز برای حفظ یک رابطه سالم و رضایت‌بخش کافی نیست. بیشتر زنانی که خیانت میکنن (خیانتشون رو توضیح میدن یا توجیه می‌کنن) نیازهای عاطفیشون برآورده نشده. زنانی که احساس تنهایی میکنن، نادیده گرفته میشن، بهشون توجهی نمیشه، و تصور میشه که خیانت نمی‌کنن.

اکثر اوقات خیانت زنان از قبل برنامه‌ریزی نشده. زمانی که یکی دیگه شروع به توجه کردن به اونها کرد، متوجه شدن که چقدر تنها یا آسیب‌پذیرن. بسیار ضروریه که زوجین نیازها و انتظاراتشون رو به طور منظم با هم در میان بگذارن چون ممکنه در طول زمان  این نیازها تغییر کنن. به جای اینکه فرضیاتی بسازید! یا امیدوار باشید که شریک زندگیتون بتونه ذهن شما رو بخونه، یک گفتگوی مستقیم در مورد نیازهای عاطفی که برآورده نشدن آغاز کنین.

قبل از یائسگی

بسیاری از خیانت‌های زنان ممکنه در دوران پیش از یائسگی اتفاق بیفته که فوران هورمونی و احساسات شدید جنسی رو تجربه می‌کنن. زمانی که از نظر بیولوژیکی آخرین فرصت برای تولید مثل و خارج شدن از دور رقبات بین همجنسان بر سر این موضوعه.

ترس از صمیمیت

ترس از صمیمیت قدرت این رو داره که یک رابطه رو به روش‌های مختلفی از بین ببره و باعث خیانت زنان بشه. کسانی که مشکل ترس از صمیمیت دارن ممکنه به دنبال رابطه جنسی باشن، اما نه با شریک زندگیشون. برخی از مردم ترس از صمیمیت ممکنه به گونه‌ای باشه که اجازه میده فقط خارج از یک رابطه عمیق مثل ازدواج میل جنسی رو احساس کنن. چون رابطه جنسی احساس امنیت و نزدیکی بیش از حد با شریک زندگی رو به وجود میاره.

پول و درآمد و استقلال یکی از دلایل خیانت زنان
خیانت زنان / چرا زنها رابطه پنهانی دارن؟ 5

پول

نویسنده کتاب پرفروش مردان مریخی زنان ونوسی، نوشته زنان زمانی که پول دارن! بیشتر احتمال داره خیانت کنن. موفقیت مالی یک زن بر سطح تستوسترون اون تأثیر می‌گذاره. زنانی که از نظر مالی مستقل هستن و کمتر به شریک زندگیشون وابسته هستن.این موضوع باعث افزایش سطح تستوسترون و کاهش استروژن اونها میشه که یک تعادل هورمونی شبیه تعادل هورمونیه مردانس. این افزایش تستوسترون میتونه تمایل او رو برای رابطه جنسی با یک غریبه افزایش بده. با این‌حال، قبل از اینکه در مقابل شاغل بودن زنان گارد بگیرید، توجه داشته باشید که موفقیت مالی به طور خودکار احتمال خیانت زنان رو افزایش نمیده، بلکه در صورت وجود شرایط زمینه‌ای، احتمال بیشتری وجود داره که به تمایلشون عمل کنن.

بازی قدرت دلیل خیانت

تصمیم یک زن برای خیانت گاهی یک تاکتیک برای نشون دادن قدرت هست. وقتی زنی احساس کنه در رابطه صداش شنیده نمیشه، در مورد تصمیمات خونه، امور مالی یا برنامه‌های آینده نظرش شنیده نمیشه، رابطه خارج از ازدواج میتونه براش وسوسه‌انگیز باشه. در واقع، بعضی از زنان ممکنه موقع درگیر شدن در یک رابطه پنهانی، احساس قدرت و کنترل کنن. با این‌حال، خیانت زن تنها راه اعمال قدرت نیست. ممکنه فقط زمان یک بحث جدی رسیده باشه! ارزیابی کنید آیا شراکت و ازدواج شما به اندازه کافی انعطاف داره که امکان سازش بهتر و تصمیم‌گیری مشترک رو فراهم کنه؟

انتقام‌جویی

“جهنم هم مثل زنی که تحقیر شده خشم نداره!” بعضی از زنانی که از طرف شریک زندگیشون صدمه دیدن. خیانت و بی احترامی دیدن. خارج از ازدواج رابطه جنسی بر قرار میکنن و به شریک زندگیشون اطلاع میدن تا تلافی کنن. به خاطر داشته باشید باید برای التیام سریع همه رنجش‌ها تلاش کنید. اجازه ندین زخم‌ها عفونت کنن. سخته که جذب کسی بشید، که از نظر عاطفی در کنارش احساس امنیت، آزادی و راحتی نداشته باشین. اگر از کسی کینه داشته باشین، گرم برخورد کردن با اون دشواره، به خصوص اگر در یک رابطه طولانی مدت یا ازدواج باشید.

بالا رفتن سن

زنان با افزایش سن، احساس می‌کنن ویژگی‌هایی خواستنیشون می‌کرد، از دست رفته. رابطه جنسی یکی از راه‌هایی که زنان تلاش می‌کنن با اون احساس بهتری نسبت به همه‌چیز و خودشون داشته باشن. جستوجوی حس جذابت، بازیگوشی، و مهار جنسی کم‌تر ممکنه شروع یک رابطه جنسی خارج از ازدواج و خیانت زنان باشه. خصوصاً اگر ترس از پیری و جذاب نبودن آزارش بده. درسته در شروع یک رابطه عاشقانه ممکنه برای مدت کوتاهی باعث بشه که احساس جذابیت داشته باشن. اما احساس گناه از کاری که انجام میدن در درازمدت باعث بدتر شدن حالشون بشه.

خیانت زنان به عنوان چاشنی رابطه

کاملاً طبیعیه که حتی هیجان‌انگیزترین رابطه‌ها هرازگاهی خسته‌کننده بشن. اما بعضی از زنان آماده‌ان تا از خطوط قرمز عبور کنن تا هیجان رو به زندگیشون برگردونن. احساس میکنند توی باتلاق رابطه گیر افتادند. زندگیشون قابل پیش‌بینی و کسل‌کننده شده . یک رابطه جدید میتونه راهی هیجان‌انگیز برای ایجاد تغییر و تنوع به نظر برسه. کارهای محرمانه، یواشکی، میتونه اشتیاق جنسی رو با ترشح همه اون هورمون‌ها و احساس خوبی که ایجاد می‌کنن، فعال کنه. این زنان اغلب به خودشون میگن این رابطه از عشق اونها به همسرشون کم نمیکنه.

مسائل مرتبط با پدر دلیل خیانت زنان است

همه ما تمایل داریم مقصر بسیاری از مسائل مربوط به بزرگسالیمون رو چیزهایی که در دوران کودکی تجربه کردیم، بدونیم. این سرزنش و تقصیر ممکن درست باشه! حداقل زمانی که صحبت از خیانت زنان میشه. به خصوص زمانی که این زنان به دنبال رابطه با مردان مسن‌تر هستن. از نظر روانشناسی، زنانی که با مردانی 10 تا 20 سال از خودشون بزرگتر هستن وارد رابطه میشن، ممکنه به دنبال محبت پدری باشن که هرگز اون رو به اونها نداده. اگر پدرشون ترکشون کرده باشه، غفلت کرده یا خیلی عصبانی بوده، ممکنه تلاش کنن این توجه پدرانه رو در قالب یک رابطه جنسی به دست بیارن.

زمان کافی برای مکالمه رو ‌در ‌رو نمی‌گذارید

وقتی در مورد زمان مکالمه صحبت می‌کنیم، منظورمون مکالمه تلفنی نیست بلکه صحبت واقعی و رو در رو با همسرتونه، یکی عامل کلیدی برای خیانت زنان، نداشتن زمان کافی با شریک زندگیشون بوده. گذاشتن وقت کافی برای هم. نشستن و ارتباط داشتن، و صحبت در مورد روزتون. گوشی‌هاتون رو زمین بگذارین !تلویزیون رو خاموش کنید! تماس چشمی برقرار کنین و باهم گفتگو کنید. مطالعات نشون میدن زنانی که خیانت نمی‌کنن به طور متوسط 30 دقیقه در روز در کنار همسرانشون می‌نشستند و صحبت می‌کردن.

کاهش و عدم رضایت از رابطه جنسی

ارتباطات فیزیکی و جنسی در روابط بسیار مهمه! کاهش چشمگیر لمس و رابطه جنسی، دلیل مهمیِ که زنان تمایل دارن شریک زندگیشون رو کنار بگذارن و باعث خیانت زنان میشه. اکسی توسینی که هنگام داشتن رابطه جنسی خوب، صمیمی ترشح میشه، تا حد زیادی برای زنده نگه داشتن رابطه متعهدانه لازمه. تحقیقات نشون میدن نارضایتی جنسی ارتباط نزدیکی با بروز درگیری‌ها و ناراحتی، خیانت و بی‌ثباتی در ازدواج داره. این که زنان ارتباط عاطفی خوبی با همسرشون داشته باشن به تنهایی کافی نیست. ممکنه در اتاق خواب به نقطه‌ای که باید نرسن.

 Betrayal of women
دلایل خیانت زنان چیست
خیانت زنان / چرا زنها رابطه پنهانی دارن؟ 6

اونها از نظر جنسی ناسازگارن و نمی‌دونن چطور در مورد خواسته‌هاشون برای بهبود رابطه جنسی صحبت کنن. شریک عاطفیشون رو سرزنش میکنن. از شریک زندگیشون انتظار دارن ذهنشون رو بخونه و اگر این کار رو نکنه، منحرف میشن و خیانت میکنن! در حالی که در واقع، عدم ارتباط و بیان نیازهای خودشون اونها رو به دنبال رابطه عاشقانه خارج از ازدواج سوق میده. تنوع و توجه به رابطه جنسی به طور قابل‌توجهی به علاقه یک زوج به هم کمک میکنه.

کسالت و بی‌حوصلگی دلیل بی‌وفایی و خیانت زنان

دلیل خیانت زنان اغلب بسیار سادس. امکان داره که فقط حوصلشون سر بره. برخی تحقیقات نشون میدن که خیانت زنان به خاطر ارتباط عاطفی یا پر کردن خلاء در روابطه. درسته اما زنان خیانت می‌کنن چون میخوان چالش داشته باشن. اونها، هیجان و خطر رو دوست دارن. بعضی زنها به دلیل بی حوصلگی به روابطشون پایان میدن. بعضی‌ها متوجه شدن که نمی‌خوان با یک شریک زندگی کنن، چون در نهایت خسته میشن و به دنبال رابطه جنسی در جای دیگری می‌گردن.

عزت نفس پایین

گاهی، داشتن رابطه نامشروع و خیانت زن راهی برای غلبه بر اعتماد به نفس پایینشه. به خصوص اگر مشکل اعتماد به نفسش از همسرش نشات بگیره. اگر همسرت تو رو دستِ‌کم بگیره، تو رو نادیده بگیره، یا تحقیرت کنه، به خصوص در یک دوره زمانی خاص، عزت نفست پایین میاد. زنانی که این حالت رو تجربه می‌کنن، نیاز دارن بدونن و بشنون که ارزشمند و مطلوب هستن. داشتن مرد دیگری که اونها رو بخواد و تایید کنه باعث بروز خیانت زنان میشه.

برای اینکه خودشون رو پیدا کنن خیانت می‌کنن

این روزها خانم ها حسابی مشغولن، به عنوان همسر، مادر، زنان شاغل، به نظر میرسه زندگی اونها بر اساس تعهداتشون اداره میشه.  اینکه ما رو نه به خاطر اینکه چه کسی هستیم، بلکه به خاطر کاری که انجام میدیم میشناسن. رابطه جنسی ممکنه راهی باشه تا زنان با خودشون ارتباط بر قرار کنن.

میخوان از رابطه خارج بشن

خیانت زنان باعث میشه راحت‌تر از رابطه خارج بشن. در بعضی موارد، زنان خیانت می‌کنن چون میخوان رابطه رو ترک کنن، اما نمیخوان تنها باشن. بنابراین، همزمان به دنبال ایجاد رابطه بعدی هستن و بعد از رابطه فعلیشون خارج میشن.

کلام آخر

تا حالا به اینکه اگر خیانت و رابطه جنسیِ خارج از ازدواج برای شما اتفاق بیفته فکر کردین چه تصمیمی می‌گیرین؟ همه‌ی ما دوست داریم فکر کنیم، در اون ازدواج نمی‌مونیم و بخششی در کار نیست. اما اگر دقیقاً در میان این موقعیت قرار بگیریم حتی مهم نیست در کدام سمت خیانت باشیم، نظر شما ممکنه تغییر کنه. هنوز میشه رابطه‌ای که حتی بدترین نوع خیانت رو تجربه کرده، نجات داد. خیلی وقت‌ها خیانت زنان صرفاً یک زنگ بیدار باشه. نشونه‌هایی از مشکلات عمیق‌تر در هر یک از طرفینِ که میتونه منجر به از بین رفتن روابط بشه.

یادتون باشه هر بحرانی این پتانسیل رو داره که یک رابطه رو قوی‌تر کنه و از شما انسان متفاوت و قوی‌تری بسازه. خیانت قطعا میتونه به اعتماد، صداقت و احترام که هسته اصلی هر رابطس آسیب بزنه.مشاوران حرفه‌ای و زوج درمانگران زیما به شما کمک میکنند، تا زندگیتون رو بعد از خیانت دوباره بازسازی کنین. برای رزرو وقت به بخش تماس با ما مراجعه کنید.

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *